269,00 €
Jackson Ultima Debut – taitoluistinkenkä sopii yksöis- ja kaksoishyppyjä harjoittelevalle yksinluistelijalle ja muodostelmaluisteluun tulokas- ja minoritasolle.
Jackson Debut – Taitoluistelukenkä on tarkoitettu keskitason luistelijoille, axelin ja kaksoishyppyjen harjoitteluun. Kenkä soveltuu myös minori- ja noviisitason muodostelmaluisteluun. Luistinkengässä on kestävä ja joustava nahkapäällinen, joka antaa hyvän liikkuvuuden ja tukee jalkaa monipuolisesti.
Kovuusaste: 50
Luistinkengän päällys on valmistettu kestävästä ja kevyestä mikrokuidusta, joka on joustavaa ja vettä hylkivää
Sisävuori on hengittävää, antibakteerista ja hiertämätöntä materiaalia
Lämpömuotoutuva rakenne takaa yksilölliseen istuvuuden
Luistimen Fusion-pohja on kevyt mutta tukeva, ja tarjoaa tehokkaan iskunvaimennuksen
Vahvistettu kanta lisää luistimen kestävyyttä
Kenkä on kovuustasoltaan noin 50
Flex notch nilkan taitekohdassa lisää liikkuvuutta nilkassa ja vähentää rasitusta
Pehmustettu varsi, kieli ja akillesalue lisäävät mukavuutta
Hengittävä rakenne vähentää kosteutta ja hajua
Luistinkengässä on koristeena Swarovski-kristalleja
Suunnattu
yksinluistelijoille yksöis- ja kaksoishyppyihin
muodostelmaluistelijoille (minori- ja noviisitasolle)
Terä ei sisälly hintaan, ja se tulee ostaa erikseen
Palveluajanvaraus
Tervetuloa myymälään sovittamaan luistinta. Myymälään voit tulla ilman ajanvarausta tai varata ajan alla olevasta linkistä.
Voit halutessasi käyttää myös palveluajanvarausta luistinkengän ja/tai terän valinta palveluun tästä linkistä: Palveluajanvaraus
Palveluajanvaraus toimii sekä etänä että fyysisesti myymälässä.
Ongelmia jalkojen ryhdissä?
Jalkojen ryhtiongelmat ovat helposti korjattavissa harjoitelulla.
Hanki harjoitusohjeet täältä!







